Rentgeno nuotraukos odontologijoje

Dantų rentgeno nuotraukos yra labai svarbi priemonė, kurią odontologai naudoja įvairioms dantų ligoms diagnozuoti ir gydyti. Pasitelkiant dantų rentgeno pagalbą, odontologai gauna burnos dantų, kaulų ir minkštųjų audinių vaizdą, todėl gali nustatyti problemas, kurios gali būti nepastebimos atliekant fizinę apžiūrą. 

Šiame straipsnyje aptarsime, kaip atliekami dantų rentgeno tyrimai ir kiek jie saugūs jūsų sveikatai.

Kaip atliekama dantų rentgeno procedūra?

Dantų rentgenas yra greita ir neskausminga procedūra, kurią galima atlikti odontologijos kabinete. Rentgeno aparatą sudaro vamzdis, skleidžiantis nedidelį kiekį rentgeno spinduliuotės, ir jutiklis, fiksuojantis vaizdus. Štai ko galite tikėtis dantų rentgeno procedūros metu:

Tinkamas pasiruošimas

Prieš rentgeno tyrimą būsite paprašyti užsidėti švino prijuostę, kad apsaugotumėte savo kūną nuo radiacijos. Gydytojas odontologas tinkamai pozicijonuos vaizdo daviklį burnoje prie reikiamo danties.

Rentgeno nuotraukos atlikimas

Gydytojas odontologas pristums rentgeno vamzdį prie jūsų burnos ir padarys rentgeno nuotrauką. Aparatas skleis nedidelį spinduliuotės pliūpsnį, o jutiklis užfiksuos vaizdą.

Rentgeno nuotraukos peržiūra

Gydytojas odontologas peržiūrės rentgeno nuotraukas kompiuterio ekrane, kad diagnozuotų galimas dantų ligas.

Kiek dantų rentgeno spinduliai saugūs jūsų sveikatai?

Dantų rentgeno spinduliai paprastai laikomi saugiais jūsų sveikatai, nes jų metu naudojama labai nedidelė spinduliuotė. Dantų rentgeno spinduliuotės kiekis yra minimalus, todėl neigiamo poveikio sveikatai rizika yra maža. Tačiau, kaip ir atliekant bet kokią medicininę procedūrą, kurios metu naudojama spinduliuotė, visada yra tam tikra rizika.

Siekdami sumažinti radiacijos riziką, odontologai, atlikdami dantų rentgeno tyrimus, imasi kelių atsargumo priemonių, pvz:

Naudojama mažiausia įmanoma spinduliuotės dozė, reikalinga reikiamai diagnostinei informacijai gauti.

Ribojamas daromų rentgeno nuotraukų skaičius: Rentgeno nuotraukas daro tik tada, kai tai būtina, ir vengia daryti nereikalingas rentgeno nuotraukas.

Apsauginės įrangos naudojimas: Rentgeno procedūros metu pacientai privalo dėvėti švino prijuostes, kad apsaugotų savo kūną nuo radiacijos.

Skaitmeninių rentgeno spindulių technologijos naudojimas: Skaitmeninė rentgeno technologija naudoja mažiau spinduliuotės nei tradicinė rentgeno technologija, be to, vaizdus galima peržiūrėti iš karto, todėl nereikia pakartotinai atlikti rentgeno nuotraukų.

Apibendrinant galima teigti, kad dantų rentgeno spinduliai yra saugi ir labai svarbi priemonė, kurią odontologai naudoja įvairioms dantų būklėms diagnozuoti ir gydyti. Nors radiacijos poveikis kelia tam tikrą riziką, odontologai imasi visų atsargumo priemonių šiai rizikai sumažinti. Jei abejojate dėl dantų rentgeno spindulių, pasitarkite su savo odontologu, kuris gali suteikti daugiau informacijos ir atsakyti į visus jums rūpimus klausimus.

Odontologijos Klinika - Odontologijos Paslaugos Kazlų Rūda

Patikėkite savo burnos higieną profesionalams – visos aukščiausios kokybės odontologijos paslaugos suaugusiems ir vaikams Kazlų Rūdoje, odontologijos klinikoje „Dental clinic“, adresu Vasario 16-osios g. 1-1, Kazlų Rūda.

Skaitykite Kitus
Odontologijos Straipsnius

Scroll to Top