Profesionali burnos higiena

Profesionali burnos higiena yra esminis sveikų dantų ir dantenų palaikymo elementas. Reguliarūs apsilankymai pas odontologą dėl profesionalaus valymo ir apžiūros gali padėti išvengti dantų problemų ir užtikrinti, kad bet kokios problemos būtų užfiksuotos ir gydomos anksti. 

Šiame straipsnyje aptarsime, kas yra profesionali burnos higiena, kodėl ji svarbi ir ko tikėtis dantų valymo metu.

Profesionali burnos higiena – tai burnos higienisto arba odontologo teikiamos odontologinės paslaugos, skirtos dantų ir dantenų sveikatai palaikyti. Ji paprastai apima išsamią dantų apžiūrą, kruopštų dantų valymą ir individualius burnos higienos nurodymus.

Profesionali burnos higiena svarbi dėl kelių priežasčių.

Dantų problemų prevencija

Reguliarus dantų valymas gali padėti išvengti tokių dantų problemų, kaip dantų ėduonis, dantenų ligos ir blogas burnos kvapas.

Ankstyvas dantų problemų nustatymas

Dantų patikrinimai gali padėti anksti aptikti dantų problemas, tokias kaip ėduonis, dantenų ligos ir burnos vėžys, todėl jas lengviau gydyti.

Burnos sveikatos palaikymas

Profesionalus valymas pašalina apnašas ir dantų akmenis, kurie negydomi gali sukelti dantenų ligas ir dantų netekimą. Reguliarus valymas taip pat padeda palaikyti sveikas dantenas ir išvengti dantų ėduonies.

Ko tikėtis dantų valymo metu?

Dantų valymą paprastai sudaro šie veiksmai:

  1. Išsami dantų apžiūra: Odontologas arba burnos higienistas apžiūrės jūsų dantis ir dantenas, ieškodamas dantų problemų požymių, pavyzdžiui, ėduonies, dantenų ligų ir burnos vėžio.

  2. Dantų valymas: Odontologas ar burnos higienistas specialiais įrankiais ir ultragarso aparatu pašalins minkštą dantų apnašą ir dantų akmenis, esančius virš dantenų ir po jomis. Po procedūros ultragarso aparatu seka poliravimas sodos perlais (smulkiais ir švelniais milteliais), taip pašalinamas pigmentinis dantų apnašas. Labai svarbi paskutinė burnos higienos procedūros dalis – poliravimas  profesionalia pasta ir šepetėliu.

  3. Burnos higienos instrukcijos: Odontologas ar burnos higienistas pateiks individualius nurodymus, kaip namuose laikytis geros burnos higienos. Tai gali būti rekomendacijos dėl dantų valymo šepetėliu ir siūlu technikos bei patarimai, kaip pagerinti mitybą, kad burnos ertmės sveikata būtų geresnė.

Apibendrinant galima pasakyti, kad profesionali burnos higiena yra esminė geros burnos sveikatos palaikymo sudedamoji dalis. Reguliarus dantų valymas gali padėti išvengti dantų problemų, anksti nustatyti dantų problemas ir išlaikyti sveikus dantis bei dantenas. Jei jau seniai nebuvote atlikę profesionalios burnos higienos, jau šiandien užsiregistruokite pas odontologą ir pradėkite sveikesnės šypsenos kelią.

Patikėkite savo burnos higieną profesionalams – visos aukščiausios kokybės odontologijos paslaugos suaugusiems ir vaikams Kazlų Rūdoje, odontologijos klinikoje „Dental clinic“, adresu Vasario 16-osios g. 1-1, Kazlų Rūda.

Skaitykite Kitus
Odontologijos Straipsnius

Scroll to Top