Dantų priežiūra nėštumo metu

Nėštumas yra jaudinantis laikotarpis, tačiau jis taip pat susijęs su daugeliu moters kūno pokyčių, įskaitant pokyčius, vykstančius burnoje. Nėštumo metu dėl hormoninių pokyčių gali padidėti burnos sveikatos problemų, tokių kaip dantenų ligos ir dantų ėduonis. Šiame straipsnyje aptarsime burnos sveikatos priežiūros svarbą nėštumo metu ir patarimus, kaip palaikyti gerą burnos sveikatą.

Burnos sveikatos priežiūros svarba nėštumo metu

Burnos sveikatos priežiūra nėštumo metu yra svarbi tiek motinai, tiek besivystančiam kūdikiui. Prasta burnos sveikata yra susijusi su daugeliu nėštumo komplikacijų, įskaitant priešlaikinį gimdymą, mažą gimimo svorį ir preeklampsiją. Be to, burnos sveikatos problemos nėštumo metu gali paūmėti dėl hormoninių pokyčių ir gali sukelti diskomfortą, skausmą ir valgymo sunkumus.

Labai dažnai besilaukiančioms moterims dėl hormoninių pokyčių vystosi dantenų uždegimas. 

Patarimai, kaip palaikyti gerą burnos sveikatą nėštumo metu

Reguliariai lankykitės pas odontologą

Nėštumo metu svarbu reguliariai tikrinti ir valyti dantis, kad būtų išsaugota gera burnos sveikata. Nėštumo metu atlikti dantų gydymo procedūras yra saugu viduriniame trimestre, tačiau svarbu informuoti odontologą apie nėštumą ir visus vartojamus vaistus.

Laikykitės geros burnos higienos

Valykite dantis du kartus per dieną fluoro turinčia dantų pasta ir kasdien naudokite dantų siūlą. Esant reikalui, naudokite burnos skalavimo skystį, kad sumažintumėte apnašas ir išvengtumėte dantenų ligų.

Sveikai maitinkitės

Nėštumo metu burnos sveikatai palaikyti svarbu sveika mityba, kurioje gausu kalcio, vitaminų ir mineralų. Venkite saldžių ir rūgščių maisto produktų ir gėrimų, kurie gali padidinti dantų ėduonies riziką.

Naudokite fluoridą

Fluoras gali padėti išvengti dantų ėduonies ir sustiprinti dantų emalį. Naudokite fluoro turinčią dantų pastą ir apsvarstykite galimybę naudoti fluoro turinčius burnos skalavimo skysčius.

Valdykite rytinį pykinimą

Jei jus kamuoja rytinis pykinimas, po vėmimo skalaukite burną vandeniu  kad išvengtumėte dantų ėduonies.

Venkite tabako ir alkoholio

Tabako ir alkoholio vartojimas nėštumo metu gali padidinti burnos sveikatos problemų riziką ir pakenkti besivystančiam kūdikiui.

Apibendrinant galima pasakyti, kad gera burnos sveikatos priežiūra nėštumo metu yra svarbi tiek motinai, tiek besivystančiam kūdikiui. Nėščiosios, laikydamosi geros burnos higienos, reguliariai lankydamosi pas odontologą ir laikydamosi sveikos mitybos, gali padėti išvengti burnos sveikatos problemų ir sumažinti nėštumo komplikacijų riziką. 

Jei kyla abejonių dėl burnos sveikatos nėštumo metu, kreipkitės į odontologą arba sveikatos priežiūros paslaugų teikėją, kuris patars kaip tinkamai pasirūpinti savo burnos higiena nėštumo metu.

Patikėkite savo burnos higieną profesionalams – visos aukščiausios kokybės odontologijos paslaugos suaugusiems ir vaikams Kazlų Rūdoje, odontologijos klinikoje „Dental clinic“, adresu Vasario 16-osios g. 1-1, Kazlų Rūda.

Skaitykite Kitus
Odontologijos Straipsnius

Scroll to Top