Išimami dantų protezai

Išimamieji dantų protezai – tai dantų protezai, kuriuos galima išimti ir įdėti atgal į burną. Šie protezai gaminami tuomet, kai pacientai yra netekę vieno, kelių ar visų dantų, ir nėra galimybės defektus atsatyti neišimamais protezais. Išimami protezai atstato netektų dantų funkciją, atkuria prarastą estetiką. Šiame straipsnyje aptarsime įvairius išimamų dantų protezų tipus ir jų privalumus.

Išimamų dantų protezai pakeičianta trūkstamus dantis ir aplinkinius audinius. Yra dviejų tipų dantų protezai: pilni dantų protezai, kurie pakeičia visus viršutinio arba apatinio žandikaulio dantis, ir daliniai dantų protezai, kurie pakeičia vieną ar kelis trūkstamus dantis.

Išimamieji dantų protezai gali atstato prarastą kramtymo funkciją ir  taip atlieką labai svarbų vaidmenį virškinimo sistemoje. Pacientai vėl gali sukramtyti masitą, rinktis sveikesnius maisto produktus.

Taip pat išimamieji dantų protezai atkuria dantų ir dantenų estetiką, todėl galite labiau pasitikėti savimi ir šypsotis.

Kokybiškai pagaminti išimami dantų protezai yra pritaikomi taip, kad patogiai įsidėtų bei išsiimtų  iš burnos  todėl sumažėja diskomfortas ir dirginimas. Juos lengva prižiūrėti, galima lengvai nuimti ir išvalyti, todėl lengva palaikyti gerą burnos higieną.

Išimamieji dantų protezai dažnai yra pigesni už kitų rūšių dantų protezus, todėl daugeliui žmonių jie yra prieinamesnis pasirinkimas.

Apibendrinant galima teigti, kad išimamieji dantų protezai yra universali ir veiksminga galimybė pakeisti trūkstamus dantis ir atstatyti prarastą estetiką. Jei svarstote apie išimamą dantų protezą, pasitarkite su savo odontologu, kad aptartumėte geriausiai jūsų individualius poreikius atitinkantį variantą ir sužinotumėte daugiau apie šių prietaisų naudą ir priežiūrą. Tinkamai prižiūrint ir rūpinantis, išimamas dantų protezas gali padėti atkurti jūsų šypseną ir pagerinti burnos sveikatą.

Senjorams bei neįgalumą turintiems asmenims protezavimą gali kompensuoti teritorinės ligonių kasos, kompensuojama suma nuolat kyla.

Patikėkite savo burnos higieną profesionalams – visos aukščiausios kokybės odontologijos paslaugos suaugusiems ir vaikams Kazlų Rūdoje, odontologijos klinikoje „Dental clinic“, adresu Vasario 16-osios g. 1-1, Kazlų Rūda.

Skaitykite Kitus
Odontologijos Straipsnius

Scroll to Top