Kas yra Gydytojas Odontologas?

Odontologai yra gydytojai, kurie specializuojasi burnos sveikatos problemų prevencijos, diagnostikos ir gydymo srityje. Šiame straipsnyje aptarsime, ką veikia odontologas bei kokios yra skirtingos odontologijos specialistų rūšys.

Ką veikia odontologas?

Odontologai yra atsakingi už savo pacientų burnos sveikatos priežiūrą. Jie reguliariai atlieka patikrinimus, valymus ir gydymą, kad užkirstų kelią burnos sveikatos problemoms, tokioms kaip ėduonis, dantenų ligos ar burnos vėžys, ir jas gydytų. Kai kurios įprastos odontologų atliekamos procedūros yra plombavimas,  pažeistų dantų šalinimas, dantų šaknų kanalų gydymas ir dantų protezavimas.

Odontologai taip pat moko savo pacientus, kaip palaikyti gerą burnos sveikatą taikant tinkamą higieną, mitybą ir gyvenimo būdo įpročius. Jie gali dirbti privačioje praktikoje, ligoninėse ar bendruomenės sveikatos centruose ir specializuotis tam tikroje odontologijos srityje, pavyzdžiui, endodontologijoje ar vaikų odontologijoje.

Kokios yra skirtingos odontologijos specialistų rūšys?

Yra kelių tipų odontologijos specialistai, kurie yra papildomai apmokyti ir kvalifikuoti ne tik kaip bendrosios praktikos odontologai. Šie specialistai yra šie:

  1. Ortodontai – specializuojasi dantų lankų defektų, pavyzdžiui, netaisyklingo dantų ir žandikaulių santykio, diagnostikoje, profilaktikoje ir gydyme.
  2. Periodontologai – specializuojasi dantenų ligų ir kitų dantų atramines struktūras pažeidžiančių ligų prevencijoje, diagnostikoje ir gydyme.
  3. Endodontologai – specializuojasi dantų pulpos ir dantų šaknų kanalų ligų diagnostikoje, profilaktikoje ir gydyme.
  4. Dantų protezuotojai (ortopedai) – specializuojasi trūkstamų dantų protezavimo plano sudaryme,  restauracijų gamyboje ir pritaikyme.
  5.  Burnos ir veido žandikaulių chirurgai – jų specializacija – chirurginis burnos, žandikaulių ligų gydymas, protinių dantų šalinimas, dantų implantacija, žandikaulių rekonstrukcija ir veido traumų gydymas.

Apibendrinant galima pasakyti, kad odontologai atlieka esminį vaidmenį palaikant burnos sveikatą ir vykdant burnos sveikatos problemų prevenciją bei gydymą. Nesvarbu, ar jums reikia profilaktinio patikrinimo, danties plombavimo, ar sudėtingesnės procedūros, odontologas gali suteikti reikiamą priežiūrą, kad jūsų šypsena būtų sveika ir graži.

Odontologijos Klinika - Odontologijos Paslaugos Kazlų Rūda

Patikėkite savo burnos higieną profesionalams – visos aukščiausios kokybės odontologijos paslaugos suaugusiems ir vaikams Kazlų Rūdoje, odontologijos klinikoje „Dental clinic“, adresu Vasario 16-osios g. 1-1, Kazlų Rūda.

Skaitykite Kitus
Odontologijos Straipsnius

Scroll to Top