Kaip tinkamai prižiūrėti išimamus dantų protezus?

Dantų protezai yra populiarus pasirinkimas žmonėms, kurie neteko natūralių dantų dėl amžiaus, traumų ar ligų. Nors dantų protezai gali suteikti naują gyvenimą, tačiau, norint užtikrinti, kad jie tarnautų daugelį metų, juos reikia tinkamai prižiūrėti ir tvarkyti. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip tinkamai prižiūrėti dantų protezus.

Kasdien valykite dantų protezus

Svarbu kasdien valyti dantų protezus, kad pašalintumėte maisto daleles ir apnašą, kurie gali susikaupti ant protezų paviršiaus. Švelniai nušveiskite dantų protezus specialiu šepetėliu po tekančiu vandeniu, galima naudoti protezų valiklius, stengdamiesi nepažeisti plastikinių ar metalinių dalių.

Pamirkykite dantų protezus per naktį specialiame dezinfekciniame tirpale. Dantų protezų mirkymas per naktį gali padėti pašalinti dėmes, kvapus ir bakterijas, kurios gali susikaupti ant protezų paviršiaus. Naudokite odontologo arba gamintojo rekomenduojamą dantų protezų mirkymo tirpalą, o prieš dėdami protezus atgal į burną, būtinai juos kruopščiai išskalaukite.

Atsargiai elkitės su dantų protezais

Dantų protezai gali būti trapūs, todėl svarbu su jais elgtis atsargiai. Kai išimate dantų protezus, laikykite juos virš minkšto rankšluosčio arba dubens su vandeniu, kad nenukristų ant kieto paviršiaus. Valydami dantų protezus nenaudokite abrazyvinių medžiagų, pavyzdžiui, dantų krapštukų ar kietų šerių šepetėlių, nes jie gali subraižyti protezų paviršių.

Laikykitės geros burnos higienos

Net jei nešiojate dantų protezus, svarbu palaikyti gerą burnos higieną: liežuvį ir likusius dantis valykite du kartus per dieną. Tai padės išvengti dantenų ligų ir kitų burnos sveikatos problemų, kurios gali turėti įtakos dantų protezų tinkamumui ir patogumui.

Palaikykite dantų protezų drėgmę

Išdžiūvę dantų protezai gali deformuotis arba prarasti formą, todėl svarbu, kad nenaudojami dantų protezai būtų drėgni. Dantų protezus laikykite švariame, drėgname inde arba, kai jų nenešiojate, pamerkite juos į vandenį.

Reguliariai lankykitės pas odontologą

Reguliarios odontologo apžiūros yra svarbios norint stebėti, kaip dantų protezai tinka ir veikia, taip pat norint nustatyti bet kokias burnos sveikatos problemas, galinčias turėti įtakos Jūsų dantų protezams. Jūsų odontologas taip pat kas metus turi pakoreguoti dantų protezus, kad jie būtų puikios būklės.

Apibendrinant galima teigti, kad tinkamai prižiūrint dantų protezus reikia reguliariai valyti, švelniai su jais elgtis, laikytis geros burnos higienos ir reguliariai tikrintis pas odontologą. Laikydamiesi šių patarimų galite užtikrinti, kad jūsų dantų protezai tarnaus daugelį metų ir suteiks jums komfortą bei pasitikėjimą, kurio reikia, kad galėtumėte mėgautis kasdieniu gyvenimu.

Patikėkite savo burnos higieną profesionalams – visos aukščiausios kokybės odontologijos paslaugos suaugusiems ir vaikams Kazlų Rūdoje, odontologijos klinikoje „Dental clinic“, adresu Vasario 16-osios g. 1-1, Kazlų Rūda.

Skaitykite Kitus
Odontologijos Straipsnius

Scroll to Top